samsonite_669x150

Arkasında 100 yıllık bir mirası içeren Samsonite International S.A, 2010 perakende satış değerleri açısından Dünya’nın en büyük valiz markası olup, aynı zamanda da Dünya’nın önde gelen sırt çantası markalarından biridir. Şirket 1910 yılında Jessy Shwayder adlı girişimci tarafından valiz ve diğer seyahat ürünleri üretimi yapmak için kurulmuştur.

Samsonite ürünleri, Dünya çapında tüm seyahat edenlere ilham veren devrim niteliğindeki yenilikleriyle tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Seyahat ürünleri pazarının lider markası olan Samsonite, ‘Trend Belirleyici’ olan konumunu koruyarak tüm ürün gruplarında bu felsefe ile hareket etmektedir. Ayrıca; iş amaçlı, gündelik ürünler ve kişisel aksesuar ürünleriyle de geniş bir kitleye hitap etmektedir.

2010 yılı itibariyle 100 ülkenin üzerinde 37.000 satış noktasında müşterilerine toptan ve perakende satış kanallarında hizmet vermektedir. Seyahat ürünleri konusunda dünyada en çok tercih edilen marka olan Samsonite, global pazardaki büyümesine ek olarak birçok başarılı markayı bünyesine katmaya devam etmektedir.

Samsonite tarafından 2013 Mayıs ayında Türkiye pazarına sunulan, Samsonite’tan sonra pazar büyüklüğü bakımdan Dünya’da ikinci büyük marka olan, özellikle Asya ve Amerika’da çok önemli bir bilinirliğe sahip valiz ve çanta markası American Tourister, ülkemizde de 1 yıl gibi kısa sürede önemli bir başarıya ulaşmıştır.

American Tourister markasına ilave olarak 2014 yılında Amerika’nın en başarılı 10 outdoor markasından biri olan High Sierra’yı bünyesine katan Samsonite,buna ek olarak dünyaca ünlü ikonik marka Disney ile de 2014-2019 tarihleri arasında geçerli olacak 5 yıllık ortaklık anlaşmasıyla Disney by Samsonite’ı Türkiye pazarına sunmuştur.

Samsonite Casual Sırt Çantası Kategorisi, High Sierra, Disney by Samsonite ve Disney by American Tourister markalarının kırtasiye kanalı dağıtımı, Umur Kırtasiye San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılmaktadır.