highsierra-banner_669x150-v2-09

 
High Sierra® spor markası, 1978’de ABD’de, outdoor tutkunu Hank Bernbaum tarafından kurulmuştur. Bernbaum’un favori seyahat noktası High Sierra (ABD’deki ünlü Sierra Nevada Sıradağları’nın diğer adı), marka ismine ilham verirken müthiş outdoor maceralarına olan tutkusu markanın özünü oluşturmuştur. O tarihten bu yana High Sierra aktif outdoor donanımları, şehirli tip sırt çantaları ve sağlam seyahat çantalarını kapsayan geniş bir ürün çeşitliliği sunmaktadır. Yenilik, işlevsellik, tasarım ve özellikle uygun fiyata sunulan mükemmel kalite bütün High Sierra ürünlerinin temel özellikleridir. Sierra Nevada’nın eşsiz doğasından ilham alan High Sierra, şehirli yaşam tarzını doğa sevgisiyle birleştiren ürünler geliştirmektedir.

ABD Kayak, Snowboard (Kar Kaykayı) ve Serbest Stil Kayak takımlarının resmi çanta tedarikçisi olan High Sierra, atletizm ve outdoor alanlarındaki yetenekleri desteklemekten gurur duymaktadır. Bunun ötesinde High Sierra, genç neslin kültüründe ve hayat tarzında etkili olan yeni spor trendlerini teşvik etmeye odaklanmaktadır. Marka, sürdürülebilirlik ve çevrenin korunmasına özel bir özen göstermektedir. High Sierra, Avrupa Açıkhava Koruma Derneği’nin (EOCA) aktif bir üyesidir.

2014 yılında Samsonite tarafından satın alınan High Sierra markası yine aynı yılın Nisan ayı itibariyle eş zamanlı olarak Avrupa’da ve Türkiye’de nihai tüketici ile buluşturulmuştur.
High Sierra markasının kırtasiye kanalı dağıtımı, markanın Türkiye pazarına girdiği 2014 yılından beri Umur Kırtasiye San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılmaktadır.